Kolye yapımı püsküllü model

Merhaba hanımlar, bugün kolye yapımı püsküllü modelin anlatımını yapacağız. Bu modelimiz biraz karışık gibi görünse de yapımı çok kolay ve otantik, asla modası geçmeyen bu şık modeli, örgü, boncuk ve püskülleri entegre ederek ortaya çıkardık.

Kolye yapımı ile kullanacağımız malzemeler:

  • Paraşüt ipi ( alternatif olarak mumlu yada mumsuz ip kullanılabilir)
  • 4 mm çapında  renkli plastik boncuklarımız.
  • Makas
  • 5×10 cm boyunda karton mukavva yada flexi glass ( püskülleri yapmak için )
  • Polyester ip.
  • Tığ ( 0.2 mm )

Bu sektörde çok farklı objelerle bu işler yapılsa da bizim amacımız bunları evde en kolay nasıl yapabiliriz. kendimize yaptığımız bu objeleri aynı zamanda kazanç kapısı olma fırsatı vermektedir. Burada anlatılan yöntem Örgü tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Aynı yöntemle küpe yapımı tasarım çalışmasını okuyup, izleyebilir kendinizi daha çok geliştirebilirsiniz. Kolyeyi resimlerle aşama aşama anlatmaya çalışacağız. Öncelikle üst satırd belirttiğim malzemeler hazır olmalıdır. Tedarik edemediğiniz malzemeleri bizlere yorum kısmından yazarak cevaplayabiliriz. Hangi malzeme nereden temin edilir, bu konuda her zaman destek olması çabası içerisindeyiz. Şimdi artık uygulamaya geçelim. Takıldığınız yerlerde yazmayı unutmayın lütfen. Her resmin altında yeterince açıklama yapmaya çalıştık.

kolye yapımı resim 1
boynumuzun kalınlığına göre yaklaşık üç karış zincir çekilecek. uç kısmına klips takmayacağız. bağlama yöntemi olacak.
ipimizi dolayıp 3. sıradaki halkanın en tepesine batıyoruz. Tekrar aynı işlemi yaparak yan tarafına batıyoruz.

Şu ana kadar yayınladığımız resimlerin yeterli olduğunu düşünüyoruz. Böyle düşünmemizin nedeni şuan bu işi yapanların el işi konusunda tecrübeli olduğunu var saymaktayız. örgü işini yeni yapmaya başlayanlar, temel seviyede olanlar için zor olabilir, yeni başlayanlar için temel  seviyede ayrıca sayfalarımız olacak ve ileri seviye ye nasıl taşınır bunları daha sonraki yazılar da anlatacağız. Olmuyor, yapamıyorum demeyin, her geçen daha iyi olacağınızı ümit ediyoruz. Az önce bahs ettiğim gibi temel seviyede olanlara en yakın zamanda gerçekten çalışmaları başlatacağız. söz konusu resimlerle kolye yapımı aşama aşama olsa da bazen yetersiz kalmaktadır. Youtube kanalımızdan detaylı olarak izleyip yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa yorum yazabilirsiniz, Sizlere en kısa sürede döneceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir