Örgü cüzdan nasıl yapılır?

Bu hafta; örgü cüzdan nasıl yapılır? kolay ve basit anlatımla, sizlerde cüzdan sahibi olacaksınız. Ben yapamam diyorsanız üzülmeyin. Basit tekniklerle sizleri yormadan, düşük maliyetli ve bir o kadar şık ürüne sahip olmanın avantajına sahip olacaksınız.

Örgü cüzdan nasıl yapılır? ve cüzdanımızda renklerin kombine olması için renk uyumuna dikkat ediyoruz. Kahverengi ip kullandıysak fermuarımız kahverengi olursa daha uyumlu olur, siyah ise siyah fermuar uygun olacaktır. ikinci renk ipimizin zıt renk olması gerekmektedir. Örneğin siyahsa diğer sırayı sarı, pembe, beyaz yapabilirsiniz. Bu tür zıt renkler ürünlerin daha şık görünmesine sebep olmaktadır. Cüzdanımızı şimdilik düz model yaptık. İstenilirse boncuk ve motifli yapılabilir, Motif nasıl yapılır ve teknikler adlı yazımızdan destek alabilirsiniz. El beceriniz var ise boncuklu modeli de yapabilirsiniz.

Örgü cüzdan nasıl yapılır ve kullanılan malzemeler

  • fermuar
  • çengelli çelik tığ
  • 2 adet 4 mevsim pamuk ip
Örgü cüzdan nasıl yapılır resim1
Örgü cüzdan nasıl yapılır? detaylı resim

Şimdi asıl konumuza dönelim ilk önce fermuara belirli aralıklarda ister cetvel yardımıyla isterseniz göz kararıyla bir şiş yada iğne vasıtasıyla 3 mm aralığında çelik tığımızın geçeceği şekilde resim 1 de görüldüğü gibi delikler oluşturalım. Delikler oluştuktan sonra fermuarın kenar kısmından tığ yardımıyla örmeye başlayacağız, resim 2 de olduğu gibi. Sırada 3 resim ile ilgili açıklamak gerekirse, ikinci ipimizi kullanmaya başlayacağız, daha önce 2 farklı ipten bahs etmiştik, burada kahverengi ipimiz ile farklı görünüm elde edeceğiz, örgü cüzdanımızı ortaya çıkaracak olan kısım asıl burası olacak. Buradan itibaren düz örgü yöntemi ile 5-6 isteseniz 10 bu sizin düşündüğünüz modele ve büyüklüğüne bağlı olarak istediğiniz kadar örebilirsiniz.Resim 4 te ise artık bayağı bir yol katetmiş olacaksınız. Yani cüzdanımızda belli bir aşamaya kadar gelmiş bulunmaktayız.

Sevgili okurlarımız, her ne kadar el işi uygulamalarını resimlerle anlatmaya çalışsak ta en iyi yöntem her zaman video çekim olmuştur. Video avantajlarından en önemlisi ileri-geri ve yavaş çekimle izleme olanağınız vardır. Ayrıca başa alıp tekrar tekrar izleme olanağı sunmaktadır. Bu yüzden sizler için bir video hazırladık, daha detaylı ve ayrıntılı bilgiler için lütfen aşağıdaki video çekimini izleyelim,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir